KONST / Litografier / Färglitografi 9592087
*
nr 959 2087
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Göran Hahne (f. 1943), strand, 79/300, signerad, motivet: 50x75
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2015
kl 18:23:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 01:37:35
1
350 kr
3/5 16:48:45
2
350 kr
3/5 16:48:45
1
350 kr (Budbetjänt)
4/5 18:17:52
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik göran hahne litografi litografier litografiskt blad strand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göran Hahne
nr 959 2087
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Göran Hahne (f. 1943), strand, 79/300, signerad, motivet: 50x75
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/5 01:37:35 | 1 | 350 kr |
| 3/5 16:48:45 | 2 | 350 kr |
| 3/5 16:48:45 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 4/5 18:17:52 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1943.Läs mer om Göran Hahne
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik göran hahne litografi litografier litografiskt blad strand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



